Psyllium

11. dubna 2018 v 13:38 | puredove |  Tipy a rady
Psyllium je vláknina, která se získává ze semen jitrocelu vejčitého. Využívá se jako doplněk stravy, většinou ve formě rozpustného prášku nebo kapslí. Užívá se také k léčbě průjmu a zácpy. A to nejdůležitější, užívá se i jako přírodní pomocník při hubnutí.

Psyllium do sebe dokáže nasát velké množštví vody a tím až 40x zvětšit svůj objem. Z prášku se tedy po smíchání s vodou stane gel. Také zpomaluje dobu vyprazdňování žaludku, čili se po něm cítíte býti sytí a nemáte hlad.

Psyllium je obvykle velmi dobře snášeno a nemá nějak závažné vedlejší účinky, ale u některých citlivějších jedinců se mohou objevit křeče v břiše nebo nadýmání.

Dávkování psyllia se dočtete na obalu, každopádně pro všechny značky platí to, že je psyllium vždy třeba zapít větším množstvím vody. V případě rozpustného prášku smícháte přibližně 2 lžičky psyllia s větší skleničkou vody a hned vypijete, než se z tekutiny stane gel. Poté je vhodné zapít ještě 250 ml vody. V případě kapslí zapijete 1-3 kapsle přibližně 250 ml vody.

Já osobně užívám psyllium od Dr. Popova ve formě kapslí s přidanými probiotickými bakteriemi (odkaz ZDE). Většinou užívám ráno 2 kapsle, po 12. hodině dvě kapsle a okolo 16. hodiny jednu kapsli. Pokud mám hlad i po večeři, vezmu si ještě jednu kapsli, čímž zabráním povečernímu mlsání :D

Jinak psyllium koupíte v lékárně, případně i v drogeriích dm. Snad vám tento článek pomohl ^^
Kdybyste měli jakékoliv dotazy, pište do komentářů ↓↓↓

Zdroj: www.drpopov.cz


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama